top of page

Vše to začalo na podzim 2021, kdy Bára byla hostem podcastu Po mateřských stopách, kde mluvila o matkách na vysoké škole. V reakci na to vznikl nápad na společný podcast.
 

První epizodu, kterou jsme nahrály, jsme pustily našim partnerům a přátelům. Poté jsme si beze změn vydaly jako první epizodu.

Aktuálně vychází již třetí sezóna podcastu.

O podcastu

Aneta Házová

 

Jmenuju se Aneta a jsem máma syna narozeného v létě 2022.

Mám vystudovanou vysokou školu s humanitárním zaměřením a před narozením syna jsem pracovala v pojišťovně. Byla to jedna velká jízda, která mě neskutečně bavila, ale bylo na čase dát si pauzu od financí a vrhnout se na pleny.

 

Mateřství a témata kolem něj je pro mě něco zcela nového a stále je co objevovat. Mám ráda dobré jídlo, víno, cestování, zábavu, přátele, sport a tak obecně ruch kolem sebe.

 

S narozením syna ale i já, častěji než dřív, vyhledávám klid a ticho v přírodě.

Barbora Marie Nováková

 

Jmenuji se Bára a jsem mámou dvou dětí. Holčičky, která se narodila na jaře 2022 a kloučka, který se narodil na jaře 2024.

 

Kromě toho, že jsem matka jsem stále ještě i studentka. Aktuálně dokončuji doktorát a začínám na mojí alma mater přednášet. 

 

Ráda jako rodina cestujeme, takže i s dětmi jsme podnikli hodně výletů. Kromě výše zmíněného ráda ve volném čase vyrábím přírodní voňavá mýdla.

 

Mateřství si v rámci možností užívám, protože mám zřejmě nejhodnější děti ve střední Evropě. Co se o mě ví je, že miluju organizaci, tabulky a uklizený domov.

2. sezóna - Bára a Aneta

Epizody: 40 - 80

Ve druhé sezóně Nemateřství, kterou natáčely Bára a Aneta, jsme se soustředily na batolecí témata, ale také na užitečné rady pro čerstvé maminky. Hovořily jsme o výběru kočárku a autosedačky, a sdílely praktické tipy z vlastní zkušenosti. Během této sezóny se Bára vdala a prožila celé těhotenství se svým synem, což dodalo epizodám osobní nádech a pohled do skutečného života maminek.

3. sezóna - Bára a Jitka

Epizody: 81 -?

Třetí a aktuální sezóna našeho mateřského podcastu, kterou natáčejí Bára a Jitka, přináší hluboký vhled do novorozeneckých témat, jako jsou porod, tipy a péče o dítě. Zaměřujeme se také na mateřství obecně a rozebíráme vzdělávání a výchovu dětí, protože Jitka, učitelka v Montessori škole, nabízí jedinečnou perspektivu a odborné rady.

1. sezóna - Bára a Kristýna

Epizody: 1 - 39

V první sezóně Nemateřství, kterou natáčely Bára a Kristýna, jsme se věnovaly nejdůležitějším tématům, která nás provázela jako novopečené maminky. Naše dcery byly malé, takže jsme diskutovaly o porodu, těhotenství, prvních příkrmech a mnohém dalším.

bottom of page