top of page

EP2: Vaginální porod vs. CS

10. listopadu 2022

V druhé epizodě #nematerstvi se budeme bavit o porodu. Kristýna rodila vaginálně a Bára císařským řezem, proto oba způsoby můžeme porovnat. Uslyšíte vtipné historky o klystýru, masáži hráze, bizarní příhody z porodnice a taky si dobře zanadáváme. Přineste si čokoládu, dnešní epizoda bude pořádná nálož humoru, přejeme příjemný poslech.

Níže jsou zobrazení věci o kterých v této epizodě mluvíme. Kompletní seznam všech věcí, které doporučujeme najdete v sekci Doporučujeme.

Zde najdete odkazy na zdroje informací v epizodě, případně odkazy o kterých v epizodě mluvíme.

https://www.lf1.cuni.cz/porodnictvi-v-cechach-v-dobe-liberalni-demokracie

https://www.czso.cz/csu/czso/podil-predcasne-narozenych-deti-klesa

https://www.instagram.com/kodiakquadruplets/

https://www.instagram.com/hay_hess/

Richards, M. K. – Flanagan, M. R. – Littman, A. J. et al. 2016. Primary cesarean section and adverse delivery outcomes among women of very advanced maternal age. Journal of Perinatology, 36, 4, pp. 272–277.

Vlachová, T. – Kocourková, J. – Fait T. 2018. Vyšší věk matky – rizikový faktor pro nízkou porodní váhu. Česká gynekologie, 83, 5, s. 337–340.

Kačerová, E. 2012. Vícečetné porody v letech 1950–2011. VŠE. Dostupné z https://relik.vse.cz/2012/sbornik/download/pdf/11-Kacerova-Eva-paper.pdf, cit. 20. 6. 2019.

Stáhněte si doprovodné materiály k této epizodě přímo zde a získejte další užitečné informace.

Co zařídit před a po porodu

Pro další vhledy do stejného nebo podobného tématu si nezapomeňte poslechnout i tyto epizody našeho podcastu na stejné nebo související téma.

bottom of page